Dodany: 29.09.2008 16:33|Autor:

"Chłopiec, który spisał dzieje Narnii" to biografia C.S. Lewisa (1898-1963), pisarza, naukowca, wykładowcy języka i literatury angielskiej w Oxfordzie i Cambridge, autora prac poruszających problemy moralności chrześcijańskiej, etyki i filozofii, nazywanego przez przyjaciół "apostołem sceptyków". C.S. Lewis napisał m.in. "Listy starego diabła do młodego", ale przede wszystkim stworzył fantastyczną krainę Narnii i międzygwiezdnych światów w cyklu "Trylogia międzyplanetarna".

Michael White, autor książek o Leonardzie da Vinci, Newtonie, Mozarcie i Tolkienie, opisuje lata dzieciństwa Lewisa, silną więź emocjonalną łączącą go z matką i bratem, dramatyczne relacje z ojcem, przyjaźnie i wielką, późną miłość do Joy Gresham.

Biografia ta jest osobistym, a jednocześnie wyważonym wizerunkiem pisarza cieszącego się ogromną popularnością, obdarzonego mądrością, niezwykłą wyobraźnią, umiejętnością przejrzystego i logicznego prowadzenia narracji, darem mówienia o sprawach najtrudniejszych w sposób prosty, przemawiający do każdego.

[Wydawnictwo Książkowe Twój Styl, 2007]