Dodany: 05.08.2008 23:24|Autor:

Książka: Magia cudów
Long Max Freedom
Notę wprowadził(a): Cirilla

Jest to pierwszy tom siedmiotomowej serii poświęconej starożytnej Hunie. Autor, opowiadając o swojej drodze do poznania tajników wiedzy, przekazywanej tylko w sekrecie z pokolenia na pokolenie, podaje równocześnie wiele przykładów zjawisk parapsychicznych, których sam był świadkiem lub o których mu opowiadano. Opisuje więc przypadki cudownych uzdrowień, jasnowidzenia, telepatii, psychometrii, dematerializacji, władania nad pogodą i zwierzętami, itp. Co więcej, na podstawie bogatego materiału dowodowego wpaja Czytelnikowi przekonanie, że zdolności do tego typu działań tkwią w każdym człowieku, trzeba tylko umieć dotrzeć do głębszych poziomów ludzkiej świadomości, a tego właśnie uczy nas Huna.

Max Freedom Long otrzymał kiedyś posadę nauczyciela w szkółce leżącej w pobliżu czynnego wulkanu Kilauea, na Wyspach Hawajskich. Tam, od hawajskich kolegów-nauczycieli i od ich przyjaciół, pierwszy raz usłyszał o tubylczych magach "kahunach", czyli "Stróżach Tajemnicy". Osobliwe wieści, jakie do niego dochodziły, zafascynowały go tak bardzo, iż stały się początkiem jego długoletnich badań poświęconych wiedzy tajemnej (Hunie) starożytnych Polinezyjczyków.

[Medium, 1995]