Dodany: 23.07.2008 19:37|Autor:

"Największe wydarzenia w historii świata" łączą zalety rzetelnego wykładu historii powszechnej i albumu z niemal 500 ilustracjami. To także przejrzysty atlas historyczny z kilkudziesięcioma mapami.

Jest to książka i do czytania i do oglądania. Dzieje ludzkości w 150 opowiadaniach można czytać jak awanturniczą powieść, której akcja rozgrywa się w wielu krainach wszystkich zamieszkałych kontynentów od czasu pojawienia się pierwszej ludzkiej istoty, Lucy, po ponowny wybór Borysa Jelcyna na prezydenta Rosji. Od 3100000 roku przed naszą erą po schyłek lata 1996 roku naszej ery. Można też czytać tę książkę tak, jak się czyta zbiór opowiadań - w dowolnej kolejności. Zgodnie z własnymi upodobaniami wybierając ulubione wątki lub postacie historycznego dramatu ludzkości. Można też, korzystając ze znakomitego indeksu czytać "Największe wydarzenia w historii świata" jak encyklopedię historyczną i śledzić dzieje idei, pojęć i państw od czasów starożytnych po chwilę bieżącą.

To książka dla uczniów, studentów (niekoniecznie kierunków humanistycznych), nauczycieli i hobbystów oraz uczestników wszelkich historycznych teleturniejów.

To wreszcie książka, której autorzy równie wielką troskę przykładają do naukowej rzetelności, jak i do pięknej formy. Tak w słowie, jak i w doborze ilustracji. Książka dostarczająca wiedzy i wzruszeń. To książka zastępująca z powodzeniem wiele innych. Prawdziwa Summa historycznej wiedzy.

[Oficyna Wydawnicza "Mak", 2000]