Dodany: 12.07.2008 21:08|Autor:

Oficjalna "Biografia Filmu" opowiadająca o kulisach powstania nagrodzonej wielokrotnie trylogii filmowej.

WŁADCA PIERŚCIENI. Jak powstawała filmowa trylogia to bogato ilustrowany przewodnik po kulisach produkcji, zawierający ponad 300 zdjęć ze wszystkich trzech filmów, a także wywiady z aktorami i specjalistami, którzy uczestniczyli w przekształcaniu jedynej w swoim rodzaju powieści J.R.R. Tolkiena w najbardziej znaczące wydarzenie filmowe dziesięciolecia.

Polska premiera DWÓCH WIEŻ 31 stycznia 2003

'Zadanie wyczerpujące psychicznie i fizycznie, ale nigdy nudne! Trzy filmy, jedna wielka opowieść i tak wiele różnorodności: jednego dnia kręciliśmy ciche, chwytające za serce dramaty, a nazajutrz ogromne sceny bitewne z udziałem setek statystów. Każdy dzień przynosił możliwość wplecenia nowych barw w ogromny gobelin WŁADCY PIERŚCIENI' Peter Jackson, reżyser filmowej trylogii "Władca Pierścieni"

Brian Sibley jest pisarzem i dziennikarzem, który przez całe życie interesował się kinem i literaturą fantasy. Jego pierwszy album "WŁADCA PIERŚCIENI. Przewodnik po filmie" wspiął się na szczyty bestsellerów "Sunday Times". Aby stworzyć książkę stanowiącą rozbudowaną relację z powstania trylogii, Sibley wyjechał do Nowej Zelandii i przeprowadził wywiady z ponad 300 osobami zaangażowanymi w produkcję filmu.

[Amber, Warszawa 2002]