Dodany: 12.05.2008 22:33|Autor: W-I-L-U{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!

Postapokaliptyczny Robinson Crusoe. Liryczny Mad Max

"Droga" to jedna z takich powieści, gdzie fabuła jest właściwie nieistotna. Odgrywa drugoplanową rolę.
"Droga" to jedna z takich powieści, które pozwalają się zatracić. Jest porażająco sugestywna. Emocjonalna. Mimo prostej historii zostaje na długo w pamięci - "siedzi w człowieku" i nie daje o sobie zapomnieć.
"Droga" jest ponura i przytłaczająca.
Nic więcej. Szok.

Użytkownik: vegas 05.07.2008 17:06 napisał(a):
Odpowiedź na: "Droga" to jedna z takich... | W-I-L-U{0} obchodzi dzisiaj swoje urodziny BiblioNETkowe! Kliknij aby dowiedzieć się które!
Twoja opinia jest lepsza niż te recenzje na głównej stronie dla tej książki. Powinna je zastąpić. No może poza tą od Jacka Dukaja.
Użytkownik: lemon 30.09.2009 01:06 napisał(a):
Kwintesencja tego, czym jest ta książka. Sam bym tego lepiej nie wyraził.
Użytkownik: Pingwinek 08.11.2009 21:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Kwintesencja tego, czym j... | lemon
Właśnie.
Użytkownik: valis1 08.11.2009 20:43 napisał(a):
Też jestem zwolennikiem skromnych a treściwych komentarzy. Uważam, że książka jest niesamowita. Nihilizm wyrażony nie tylko w akcji, ale także w prostym stylu pozwala właśnie na owo "zagnieżdżenie" się "Drogi" w umyśle czytelnika. Gorąco polecam tę książkę.
Użytkownik: Pingwinek 08.11.2009 21:19 napisał(a):
Porażająco trafny komentarz. Całkowicie się zgadzam.