Dodany: 31.03.2008 22:27|Autor:

Książka: Wielka Rock Encyklopedia: F-K
Weiss Wiesław
Notę wprowadził(a): poranna__rosa

1 osoba poleca ten tekst.

nota wydawcy


Kolejny, długo oczekiwany, tom fachowej mapy rocka i jego okolic – od bluesa po heavy metal. To obszerne dzieło zawiera pełne i szczegółowe informacje dotyczące najważniejszych zespołów sceny rockowej – przebieg kariery, zmiany personalne, ciekawostki, a wszystko wsparte pełną dyskografią poszczególnych zespołów i solistów. W "Wielkiej rock encyklopedii" nie brakuje tytanów, ale daje ona również okazję do zapoznania się z zarysem twórczości grup mniej znanych czy wręcz niszowych.

Trudno wyobrazić sobie świat bez rocka – równie trudno wyobrazić sobie historię rocka bez jej skrupulatnego kronikarza, Wiesława Weissa.

[Iskry, 2007]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 768
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 1
Użytkownik: latajacy_detekt 24.09.2021 12:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Kolejny, długo oczekiwany... | poranna__rosa
"Wielka rock encyklopedia" to skarbnica wiedzy o muzyce rockowej, pozycja bezcenna nawet w dzisiejszych czasach powszechnego dostępu do Internetu. Wielka szkoda, że jak dotąd wyszły tylko dwa tomy (A-E, F-K). Jeszcze nie pogodziłem się z myślą, że na tym się zakończy. Czekam na ciąg dalszy i polecam tę książkę wszystkim fanom rocka. Walory tej encyklopedii to: rzetelne i wyczerpujące informacje, świetnie przedstawione sylwetki muzyków i zespołów, pełne dyskografie, jak i wiele innych cech, które czynią z niej pozycję niezastąpioną.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: