Dodany: 26.12.2013 16:23|Autor:

Świętość widziana oczyma najbliższych.

Jan Paweł II jakiego nie znamy: Papież, który niecierpliwie wyczekuje pierwszej gwiazdki, kolęduje z przyjaciółmi z Polski przez telefon, a do stołu zaprasza nas wszystkich. Bo przy jego stole było miejsce dla każdego. Przy stole. I w sercu.

"Boga się nie udowadnia, ale poznaje w drugim człowieku. Arcybiskup Mokrzycki widział z bliska, jak życie Jana Pawła II promieniowało Bogiem. Widział, jak każdy, kto spotykał Papieża, doświadczał obecności Boga. Warto więc poddać się urokowi tej niesamowitej opowieści Brygidy Grysiak o Bogu i Jego Słudze Janie Pawle II w narracji skromnego i wiernego sekretarza dwóch papieży".

Abp Konrad Krajewski, papieski jałmużnik

"Każdego roku w Boże Narodzenie cieszył się jak dziecko. Sprawdzał, jak idą prace przy szopce na placu Świętego Piotra. Wysyłał świąteczne kartki do najbliższych. Wyczekiwał górali z Polski, którzy do Watykanu przywozili nie tylko świerki i swojską kiełbasę. Przywozili siano na wigilijny stół. I to »coś«, za czym Jan Paweł II tak bardzo tęsknił. Kawałek domu, ukochanych Tatr, kolędowania na góralską nutę. Śniegu z Podhala przywieźć mu nie mogli".

Abp Mieczysław Mokrzycki (fragment książki)

Brygida Grysiak - dziennikarka TVN24, autorka książek: "Wybrałam życie", bestsellerowego wywiadu rzeki z abp Mieczysławem Mokrzyckim "Najbardziej lubił wtorki", współautorka książki "Kobiety w życiu Jana Pawła II". Nagrodzona złotym medalem Jana Pawła II m.in. za popularyzowanie jego nauczania.

Abp Mieczysław Mokrzycki - były sekretarz Jana Pawła II i Benedykta XVI, metropolita lwowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy.

[Znak, 2013]