Dodany: 26.12.2013 11:55|Autor:

Dlaczego Hitler zaatakował Związek Radziecki już w 1941 roku?

W czerwcu 1941 roku Hitler wydał rozkaz uderzenia na ZSRR, chociaż Niemcy walczyły jeszcze na innych frontach. Prawdopodobnie w 1940 roku dowiedział się, że pozostało mu tylko kilka lat życia. W następnych latach skrzętnie ukrywana choroba Fuehrera stała się przyczyną nie tylko jego słynnych ataków furii, ale także szeregu katastrofalnych decyzji, które doprowadziły do upadku III Rzeszy.

W roku 1945 doktor John K. Lattimer, chirurg i oficer służby medycznej armii Stanów Zjednoczonych, sprawował opiekę lekarską nad przywódcami nazistowskimi, którzy stanęli przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Dostęp do nieznanych ekspertyz medycznych pozwolił mu wysunąć zaskakujące tezy na temat zdrowia wodzów III Rzeszy - Doenitza, Keitla, Rosenberga, von Schiracha, Speera. Doktor Lattimer po raz pierwszy ujawnia sensacyjne rozmowy z dwudziestoma dwoma najwyższymi hitlerowskimi dygnitarzami. To, co Goering, Hess, Ribbentrop, Kaltenbrunner opowiedzieli mu prywatnie w swoich celach, odkrywa mało znane szczegóły z ich życia. Kilkaset nigdy wcześniej niepublikowanych zdjęć - pocerowane skarpetki Hitlera, srebrna zastawa stołowa Ribbentropa, ozdobione trupią główką spinki do mankietów Kaltenbrunnera - składa się na unikatową kolekcję osobistych przedmiotów należących do ludzi, którzy dopuścili się największej w dziejach zbrodni.

Doktor John K. Lattimer - światowej sławy autorytet medyczny, znany chirurg, profesor Columbia University, członek Amerykańskiego Kolegium Chirurgów, były przewodniczący Międzynarodowego Towarzystwa Urologicznego, autor książek i artykułów naukowych.

[Amber, 2000]