Dodany: 31.10.2004 16:05|Autor: Aga :)

Dleczego Celtowie śmiali się na pogrzebach?

Książka „Ci koszmarni Celtowie” trafiła mi w ręce przez przypadek. Wybierałam się akurat pod namiot do Chorwacji i musiałam mieć co czytać. Oczywiście odkładałam wszystko na ostatnią chwilę, więc dzień przed wyjazdem zgarnęłam kilka lektur z półek sklepowych i pojechałam w trasę.

Książka od razu mnie zainteresowała. Terry Deary w zabawny sposób podchodzi do historii Celtów. Tekst łatwo trafia do młodych odbiorców (ja bym na pewno nie przeczytała jakiegoś opasłego tomu napisanego językiem rozumianym jedynie przez historyków, cóż, może oni po prostu nie zdają sobie sprawy, że do nas to w ogóle nie dociera :)).

W książce znajdziemy wszystko, od historii dziewczyny, która umarła ze szczęścia, poprzez instrukcję konserwacji mózgu, aż do przepisu na pudding z grochu. Terry Deary opowiada o tym, co lubią taić przed nami nauczyciele.

Humor i zabawne rysunki to mocne strony tej książki. Gorąco polecam, mam nadzieję, że się Wam się spodoba (i że Wasz żołądek wytrzyma to, o czym przeczytacie ;)).

Oficjalna strona internetowa Terrego Deary: www.terry-deary.com (w języku angielskim).

Użytkownik: Magha 29.01.2005 16:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka „Ci koszmarni Cel... | Aga :)
Ja tylko wtrącę.
Czytałam to po angielsku. W oryginalnej wersji językowej jest jeszcze lepsze. Niestety część dowcipu językowego ginie w tłumaczeniu. Mimo wszystko zawsze godne polecenia.