Dodany: 14.03.2008 11:21|Autor:

Książka: Lista
Whitlow Robert
Notę wprowadził(a): Astral

Plantatorzy z Południa w obliczu przegranej w wojnie secesyjnej zakładają tajne stowarzyszenie dla ratowania swoich interesów. Półtora wieku później Renny Jacobson, początkujący prawnik, dowiaduje się o nagłej śmierci swojego ojca. Okazuje się, że ojciec przeznaczył w testamencie cały majątek na cele dobroczynne, pozostawiając swemu jedynemu synowi tylko złotą monetę i udziały w spółce Przymierze Listy Południowej Karoliny, o której nikt nie słyszał.

Kiedy Renny poznaje członków Listy i dowiaduje się, jak oszałamiająca jest wartość udziałów ojca, szybko odzyskuje nadzieję na odmianę życia. Nie rozumie tylko, dlaczego Jo, kobieta, którą właśnie poznał, a która jest mu coraz bliższa, nie podziela jego optymizmu.

Renny odkrywa ponadnaturalną moc 140-letniego przymierza, która stała się źródłem niewyobrażalnego zła. Chce ją mieć dla siebie. Gdy jednak wydarzenia przybierają dramatyczny obrót dla niego i Jo, postanawia zmierzyć się z prawdą o Liście. Usidleni oboje przez moc Listy, mogą jedynie liczyć na cud...

"Gdzieś pomiędzy stylem Franka Perettiego a stylem Johna Grishama lokalizuje się styl prawnika-pisarza, Roberta Whitlowa”.
"CBA Frontline"

Robert Whitlow jest najlepiej sprzedającym się autorem prawniczych thrillerów na Południu w USA i laureatem prestiżowej Nagrody Christy w kategorii współczesnej fikcji. Jest absolwentem Uniwersytetu Furmana, wyróżnionym też przez Szkołę Prawa Uniwersytetu Georgii, gdzie pracował w dziale rewizji prawa w Georgii. Nadal jest cenionym prawnikiem. Mieszka z żoną, Kathy, i czwórką dzieci w Północnej Karolinie.

[Inny Świat (Andrzej Mieszkowski), 2008]