Dodany: 27.11.2013 08:45|Autor: tompab

Mnie nie zachwyciło to dzieło!

Czytając notkę wydawcy, czułem że te peany na cześć M. Werbera to przesada.
Ja doczytałem do końca, tylko dla tego że temat jest pasjonujący, tu się zgadzam. Eksploracja świata zmarłych, raj - bardzo ciekawe.
Jednak styl pisania Werbera już nie zachwyca. Wstawki (cytaty) różnych dzieł religijnych i ich interpretacja w fabule. Przypomina mi powiedzenie mojej profesor od statystyki ".. dajcie mi dowolną tabelę z danymi a przeprowadzę dwie przeciwstawne interpretacje" Dla mnie wyglądało właśnie to tak, że autor próbował swojej wizji zaświatów, nadać realizmu podpierając się cytatami, ale według mnie kiepsko to wyszło. Sam styl prowadzenia narracji nie ma polotu, więc czyta się powieść dość drętwo.
Pomysł jednak ciekawy i dlatego warto zainteresowaç się tą pozycją!
Użytkownik: [Kalais] 27.11.2013 10:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytając notkę wydawcy, c... | tompab
W sporej mierze zgadzam się z Twoją opinią. Faktycznie książka nie ma jakiegoś polotu ale temat bardzo ciekawy. Bardzo cenię sobie Werbera za właśnie pomysłowość przy wybieraniu tamatów na swoje książki. Cykl o mrówkach czy ten zapoczątkowany przez Tanatonautów sprawiły że cenię sobie tego autora i chętnie sięgam po jego książki. Polecam miłośnikom alternatywnej fantastyki.