Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

z okładki

Notę wprowadził(a): jul987

Książka: Chłopiec z sąsiedztwa (Sabatini Irene)

Data dodania: 2013-10-26 15:02

"Cztery dni po moich czternastych urodzinach syn sąsiada podpalił swoją macochę" - zaczyna swą opowieść Irene Sabatini, laureatka Orange Award for New Writers 2010 - nagrody przyznawanej najlepszym debiutom literackim.


"Pierwsza, porywająca powieść Irene Sabatini ukazuje czytelnikowi w sposób niezwykły i często boleśnie szczery życie w Zimbabwe, które właśnie zdobyło niepodległość. A jednak w tej książce jest też dużo światła, nadziei oraz miłość - niełatwa, ale prawdziwa i szczera. Czysta przyjemność".
Peter Orner, autor "The Second Coming of Mavala Shikongo


Irene Sabatini spędziła dzieciństwo w spokojnym mieście Bulawayo w Zimbabwe, pochłaniając książki z lokalnej biblioteki. Po ukończeniu studiów na uniwersytecie w Harare przemierzyła pół świata, by zamieszkać w Kolumbii, szczęśliwa z możliwości poznania innej, inspirującej kultury. Pewnego ranka, siedząc na werandzie dawnego dominikańskiego klasztoru, rozkoszując się ciszą oraz krajobrazem kolumbijskiej wsi, otworzyła czerwony notes i zaczęła pisać.

I jeszcze nie skończyła...


W Bulawayo siedemnastoletni Ian McKenzie zostaje aresztowany za straszną zbrodnię. Oczyszczony z zarzutów, rok później wraca do domu. Zuchwały, porywczy, pełen uroku i dumy Ian fascynuje piętnastoletnią Lindiwe. Rodzi się między nimi uczucie, które staje się coraz silniejsze, mimo że żyją w świecie, gdzie nie ma ono racji bytu. Sekret, który skrywa Lindiwe, a który Ian odkrywa po latach, sprawia, że w tych niespokojnych czasach ich losy splatają się ze sobą nieodwołalnie.

"Chłopiec z sąsiedztwa" to zaskakująca, znakomita powieść o tym, co znaczy zmieniać się, kochać i pozostać sobą, kiedy świat dookoła się wali.

[Świat Książki, 2012]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Podziel się:

komentarzy: 0 | wyświetleń: 288

Dodaj komentarz  

- książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę

- do książki dodano opisy lub recenzje

- książka dostępna w naszej księgarni

- książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)

- książka znajduje się w Twoim schowku