Dodany: 23.10.2013 16:49|Autor:

"Wszyscy jesteśmy robakami, tyle że mnie wydaje się, iż jestem robaczkiem świętojańskim".
Winston Churchil

"Biblia egoistów" - najbardziej prowokująca i bezkompromisowa książka przełomu tysiącleci!

Wszystko, co dzieje się w Twoim świecie, dotyczy CIEBIE. Zastanów się przez chwilę, gdzie w tej chwili znajdujesz się na ścieżce życia? Czy Twoje decyzje i osobiste szczęście zależą tylko od Ciebie? Czy jesteś panem swoich dni? Czy może pozwalasz innym wejść sobie na głowę i rozgościć się tam na dobre?

Społeczeństwo, czyli cały ten tłum otaczający również CIEBIE, dzieli się na trzy klasy:

- wielką masę głupców, którzy przez całe życie czekają na kogoś, kto im powie, co powinni myśleć, w co wierzyć i co kupować;
- kastę spryciarzy, którzy wyciągają korzyści z tego, że głupcy im wierzą i są gotowi poświęcić swoje szczęście i wolność w imię złudnych idei;
- elitę mędrców, którzy sami wiedzą, czego chcą, i wprowadzają to w życie.

Mądrzy nie pytają nikogo, co mogą robić. Czynią to, co sami uważają za słuszne, postępując według swojej nadrzędnej zasady: "Najpierw ja, potem inni".

"Biblia egoistów" to książka dla Ciebie. Opisuje metody wychodzenia z marazmu zależności od innych. Podaje sposoby określania swoich własnych norm i konstruowania pojęcia normalności. Udowadnia, że to Ty jesteś w centrum swojego życia i sam decydujesz, co jest dla Ciebie właściwe. A wszystko to w sposób zdrowy, bez krzywdzenia innych. Jednak przede wszystkim chodzi tu o to, by uszczęśliwić właśnie CIEBIE.

Egoizm czyni wolnym.

[Wydawnictwo Helion, 2008]