Dodany: 29.10.2004 15:29|Autor:

Książka: Rzeka tajemnic
Lehane Dennis
Notę wprowadził(a): villena

Przyjaciele z dzieciństwa - Sean, Jimmy i Dave - gotowi byli pójść za sobą w ogień. Pewnego dnia do chłopców podjeżdża samochód z obcymi mężczyznami. Do wozu wsiada tylko Dave. Kiedy odnajduje się kilka dni potem, nie jest już sobą. Nigdy też nie powie, co mu się przydarzyło. Po traumatycznym przeżyciu drogi przyjaciół się rozchodzą. Zejdą się po latach, gdy zginie córka jednego z nich. W czasie śledztwa ożywają demony przeszłości.

Niepospolita, wielowątkowa powieść, łącząca elementy studium psychologicznego i kryminału. Musiała zostać zostać sfilmowana! Do obejrzenia film w reżyserii Clinta Eastwooda.

[Świat Książki, 2003]

Użytkownik: ShyGuy 10.04.2005 12:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyjaciele z dzieciństwa... | villena
To była moja pierwsza książka Dennisa Lehane.
Trzeba zaznaczyć, że autor nie lubi przedstawiać wszystkiego czarno na białym i przez pierwsze 100,150 stron opisuje zachowanie i myśli postaci(wkońcu jest to także dramat psychologiczny,a nie tylko kryminał).
Lektura wzbudza ogromne emocje pod koniec i aż się żaluje, że stało się tak, a nie inaczej.

Podsumowując, prawdziwy dramat psych. z nutką kryminału godny polecenia na letnie wieczorki.