Dodany: 07.10.2013 10:11|Autor:

Zawierzyła do samego końca.

Życie dziecka było zagrożone, a lekarz nie dawał jej żadnych szans na przeżycie porodu. Nalegał, by ratowała siebie, dokonując aborcji. Emilia Wojtyłowa oddała jednak z pełnym zaufaniem swój los w ręce Boga. Urodziła syna.

Otoczyła Karola troskliwą opieką i wielką matczyną miłością. Przekazała mu żarliwą wiarę w Boga, po czym przedwcześnie odeszła... Karol Wojtyła nigdy nie zapomniał o świadectwie miłości swej matki.

Do momentu ukazania się tej książki wiedzieliśmy o Emilii bardzo niewiele. Wiele miesięcy benedyktyńskiej pracy Mileny Kindziuk pozwoliło dotrzeć do nieznanych wcześniej dokumentów, świadków, zdjęć. Wszystko po to, aby przywrócić pamięć o tej niezwykłej kobiecie - matce naszego Ojca Świętego, Jana Pawła II.

Dr Milena Kindziuk - dziennikarka, publicystka, adiunkt w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa UKSW, redaktor prowadzący warszawskiej edycji tygodnika "Niedziela" oraz magazynu "Dziękuję", pisma Centrum Opatrzności Bożej. Autorka książek, m.in. o księdzu Jerzym Popiełuszce - "Świadek prawdy", o kard. Józefie Glempie - "Ostatni taki Prymas", o Mariannie Popiełuszko - "Matka Świętego".

[Znak, 2013]