Dodany: 26.09.2013 13:40|Autor: papetka

A życie toczy się dalej...

"Krok do szczęścia" to kontynuacja książki "Alibi na szczęście" Anny Ficner-Ogonowskiej. Również z jej kart wypływa cała gama emocji. To, co było wstrząsem w pierwszej części, w dużej mierze pozostaje nim nadal.

Hanka, nie może pogodzić się z tragedią, która miała miejsca dwa lata wcześniej. Na każdym kroku dopadają ją demony przeszłości, z którymi musi walczyć. Okazuje się, że to młodsza siostra, Dominika, jest bardziej dojrzała. To ona opiekuje się Hanką, potrząsa nią, popycha do rozprawienia się z tym, co było. Mądrymi radami służy też niezastąpiona pani Irenka. Czy Hanka odważy się wejść do swojej sypialni? Czy pogodzi się z losem? Czy da szansę Mikołajowi?

Życie jest pełne niespodzianek i zakrętów. Wokół Hanki pojawiają się tajemnice i osoby, o których chciałaby zapomnieć. Niespodziewanie pojawia się znienawidzona przez nią Tereska. Dokumenty adopcyjne jej siostry, a raczej wizytówka psychiatry robią w jej życiu spore zamieszanie.

Książka ta jest skarbnicą mądrości, które wygłasza pani Irenka. Jest to również ciepła opowieść o miłości, rodzinie i przyjaźni. Uświadamia nam starą prawdę, że po burzy zaświeci słońce, że nic nie dzieje się bez przyczyny.

Twórczość pani Anny Ficner-Ogonowskiej nie należy do literatury wysokich lotów, jednak warto po nią sięgnąć.

Krok do szczęścia (Ficner-Ogonowska Anna)