Dodany: 16.02.2008 17:33|Autor:

Książka: Bogini obfitości
Naslund Sena Jeter
Notę wprowadził(a): Pani_Wu

Ta książka o Marii Antoninie jest inna... Łączy dyscyplinę naukową z bogatą wyobraźnią. Na tym gruncie powstaje niezwykle osobisty, świeży, subtelny, choć pełen dramatycznego napięcia (auto)portret odważnej, lecz nierozumianej królowej.

"Jak każdy człowiek, narodziłam się naga" - tymi słowami frapujacej książki Seny Jeter Naslund francuska władczyni rozpoczyna opowieść o swym życiu pełnym przepychu i radości, ale też trosk i upokorzeń.

Droga jej życia z wytwornych salonów i bujnych ogrodów Wersalu zawiodła ją do więziennej celi. Austriaczka obwiniana za kryzys monarchii stała się ofiarą rewolucji francuskiej i jej gilotyny. Koda tej pieśni życia jest doprawdy poruszająca.

Sena Jeter Naslund otrzymała nagrody literackie: Harper Lee Award i Southeastern Library Association Fiction Award. Jest autorką powieści: "Ahab's Wife", "Sherlock in Love", a także antologii opowiadań "The Disobediance of Water".

[Dom Wydawniczy Rebis, 2007]

Użytkownik: norge 19.05.2011 18:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Ta książka o Marii Antoni... | Pani_Wu
Ksiązka napisana jest w pierwszej osobie, tak jakbyśmy słyszeli głos Marii Antoniny. Autorka nieźle się wczuła w tę rolę i do tego wyraziście przedstawiła detale eopoki. Bardzo przyjemnie się czyta. Tym razem wszystko, co napisane jest w nocie wydawcy się zgadza :-)