Dodany: 21.08.2013 15:59|Autor:

Książka: Głowobójcy
Kołodziejczak Tomasz
Notę wprowadził(a): cohen

Dominium Solarne. Triumf ludzkości i jej ostateczne zniewolenie.

Wszechświat podbity i sterowany przez Sieć Mózgów. Uniwersum wstrząsane planetarnymi wojnami cyborgów i kosmicznymi bitwami rozgrywanymi w milisekundach. Imperium ludzi kreujących nowe światy i nowe życia.

Dziwne kulty, których wyznawcy przemierzają wirtualne rzeczywistości, modyfikują ciała i zaprzedają umysły religiom Obcych ras. Sekty skupiające postludzi łaknących ekstremalnych doznań - dryfujących w martwe peryferia kosmosu, nurkujących w obłoki gazowych olbrzymów i rzeźbiących pierścienie planet. Klany uciekające od wszechobecnej techniki, poszukujące nowych wyznań i nowej mistyki.

Tu człowieczeństwo jest miarą technologicznego zatracenia.

"Niemożliwe" wypadło już ze słownika. Sprawdź, jaka przyszłość jest nam pisana i postaraj się nie stracić głowy...

Antologia "Głowobójcy" zawiera:

- 4 teksty ze zbioru "Wrócę do ciebie kacie" ("Wrócę do ciebie kacie", "Głowobójcy", "Lotniarz", 'Nocny koncert").
- Opowiadanie z antologii "13 kotów" ("Dotyk pamięci").
- Opowiadanie z legendarnego miesięcznika "Magia i Miecz" ("Nocni żeńc"y) - nigdy nie publikowane książkowo.
- Grę paragrafową "Rzeźbiarze pierścieni"

Jest to jedyny dostępny na rynku zbiór prezentujący wszystkie teksty autora o Dominium Solarnym.

[Fabryka Słów, 2012]