Dodany: 29.01.2008 18:40|Autor: Vemona

Lwy zakurzone

Gdy wypożyczałam tę książkę, miałam pewne nadzieje - wywiady z żonami sławnych mężów zapowiadały się dość interesująco, niestety, z uwagi na chęć bycia aktualną, książka się niezwykle szybko zestarzała. Autorki chciały napisać o ludziach z pierwszych stron gazet, i to się udało, ale była to pułapka, powodująca znudzenie czytelnika po kilku(nastu) latach. O ile rozmowy dotyczące artystów są nadal zajmujące (oczywiście nie we wszystkich przypadkach, o Januszu Józefowiczu możemy się więcej dowiedzieć z aktualnych tabloidów), o tyle teksty związane z politykami już się nie bronią. Oczywiście Donald Tusk, Stefan Niesiołowski czy Leszek Balcerowicz to osoby do dziś bardzo znane, ale kto pamięta jeszcze Jana Krzysztofa Bieleckiego lub Adama Glapińskiego? Ja muszę się przyznać, że nie.

Bardzo ciekawie o swoich mężach opowiadały Julita Kulka, Barbara Paleczny, Elżbieta Gajos, Halina Kunicka, Maria Gołas, podobały mi się historie Wacławy Bujak, Magdaleny Zawadzkiej, ale reszta nie porywa i uważam, że szkoda czasu na tę pozycję.