Dodany: 27.07.2013 13:04|Autor: Laluz

Książki i okolice> Pomoc

Z jakich książek są to cytaty?

To cytaty konkursowe w pewnej grze, ale mimo że nie tak mało czytam, nie wiem z jakiej książki i czyjego autorstwa one są :( Pomożecie znaleźć ich źródło?

1. Nigdy wcześniej nie obcowałem z kobietą. Wyłącznie z ptactwem domowym.

2. Totolotek to biuro rozdawania zasiłków wobec tego, co będzie wpadało nam do portfeli.

3. Skromność i obowiązkowość nagradzana jest tylko w powieściach.

4. Z kobietą nie można się pokłócić. Można się tylko irytować z jej powodu.

5. Żyjący w XIII w. Albertus Magnus uważał, że zbyt częste stosunki małżeńskie prowadzą do przedwczesnego starzenia się, a nawet do śmierci. Był przekonany i tak nauczał innych, że wysuszają one mózg. Straszył, że powodują zapadanie oczu głęboko w czaszkę, a w wyniku tego osłabienie wzroku. Twierdził też, że seksualne akty przyśpieszają łysienie.

6. - O tym nie wiedziałem. Zawsze mi się wydawało, że tam, na zewnątrz, mają pieniędzy ile chcą.
- Nawet jeśli tak jest, to większość wydają na pornografię, wodę z cukrem i bomby. Na akceleratory zostaje niewiele.

7. Nie tyle czuję się wyobcowana przez moją pracę, ile przez moją pracę kompletnie pozbawiona zostałam pełni władz umysłowych.

8. Kompania była właścicielem 60% nieskończoności.

9. Nie zrobiłem tego - zapewnił pośpiesznie książę. - On się poźlizną i upadł. I tyle. Mnie tam nawet nie było. Zaatakował mnie. To była samoobrona. I tyle. Poślizną się i upadł w samoobronie. - Głos opadł mu do szeptu. - W tej chwili nie przypominam sobie szczegółów tej sprawy.

10. Niektóre przemowy były bardzo dobre. Prawie niczego nie zrozumiałam.

PS: konkurs trwa do 28 lipca, godzina 20:00
Po rozwiązaniu konkursu oczywiście podam Wam prawidłowe rozwiązania ;)