Dodany: 25.06.2013 18:40|Autor:

Książka: Księżyc na wodzie
Castle Mort
Notę wprowadził(a): Justyna_El

Z prawdziwą przyjemnością prezentujemy obsypany nagrodami tom opowiadań Morta Castle'a - mistrza krótkiej formy, pisarza, który nadaje horrorowi w pełni zasłużone miano literatury pięknej.

Bogactwo tematyki, piękno języka i precyzja warsztatu twórczego, wszystko to sprawia, iż "Księżyc na wodzie" to lektura dostarczająca niezapomnianych wrażeń.

Zawarte w tomie opowiadanie "Jeśli weźmiesz mnie za rękę, mój synu" zostało zaliczone do "Top Terror Tales of All Time", obok dzieł Clive'a Barkera, Edgara Allana Poe i Howarda Phillipsa Lovecrafta.

"Przeczytaj tę książkę, a później kup drugi egzemplarz dla przyjaciela (nie pożyczaj swojego, bo nigdy go nie odzyskasz!). A przede wszystkim ciesz się tymi historiami, ponieważ nie znajdziesz lepszych. I wierz mi, kiedy Ci mówię, że większość profesjonalnych pisarzy potrafi napisać przyzwoitą powieść, lecz jedynie nieliczni spośród nich mają dość talentu, by stworzyć opowiadania równie znakomite jak te".

Z przedmowy Boba Winberga

"Opowiadania są na przemian zabawne, wzruszające, intrygujące i mroczne. Mort Castle jest pisarzem, który uwielbia gry słowne, jednak jak każdy pisarz z prawdziwego zdarzenia pamięta, że nawet dla dzieci gra jest sprawą poważną. Tak, Gra to Poważna Sprawa!"

Jack Ketchum, autor "The Lost"

"Mort Castle jest twórcą mistrzowskim. Fani znają lodowaty dreszcz, stanowiący efekt pisarstwa Castle'a, lecz nawet wybredny czytelnik horrorów nie potrafi przewidzieć zwrotów akcji ani odgadnąć puenty przed zakończeniem jego utworów. Castle wyniósł horror na nowe wyżyny".

"The Star Newspapers"

[Replika, 2008]