Dodany: 05.06.2013 22:11|Autor: wika123

Książki i okolice> Pomoc

błagam o pomoc, nie pamiętam tytułu i autora książki

Od jakiegoś czasu poszukuję pewnej książki. Oto co pamiętam z fabuły:
Główny bohater jest zabójcą do wynajęcia. Gdzieś na początku jest scena jak ucieka przed kimś w parku i łatwo zmienia wygląd - ściąga koszulkę czy coś. Po wykonaniu zadania od pana X( nie pamiętam żadnych nazwisk ;()spotyka się z tym gościem w jego mieszkaniu. Kiedy zleceniodawca ma zapłacić morderca żąda jako zapłaty spędzenia czasu z narzeczoną pana X. Następuję chyba scena erotyczna na balkonie, są oni wtedy obserwowani być może przez policję/FBI. Dziewczyna po wszystkim, jest wściekła, że narzeczony oddał ją jak prostytutkę. Planuje ucieczkę, ale ciągle jest pod obserwacją/ochroną. Pewnego dnia idzie do biblioteki(albo innego miejsca publicznego) przebiera się w łazience, moczy włosy dzięki czemu wydają się ciemniejsze, w ten sposób zmyla ochroniarza. Pan X znów wynajmuję Mordercę, tym razem celem jest ta narzeczona. Morderca udaję się do znajomego, odnajduję dziewczynę na kamerach ulicznych. Po jakimś czasie jest scena że ona jedzie samochodem, a Morderca ją ściga. Dziewczyna ma wypadek, jeżeli dobrze pamiętam to auto wypada z drogi, dziewczyna zostaje przebita drzewem. Morderca, (jeżeli mnie pamięć nie myli)mówi panu X, że wykonał zadanie. Morderca wraca do miasteczka , najprawdopodobniej w szpitalu dowiaduje się, że dziewczyna przeżyła, ale postanawia, że jej nie zabije tylko będzie ją chronił. Ważnym wątkiem jest właśni to , że Morderca postanawia ją chronić- nie pamiętam dokładnie kiedy podjął tą decyzje, być może od początku nie planował jej zabić. Gdzieś jest jeszcze scena, że on czeka na nią w jakimś domku, mówi chyba że jej nic nie zrobi tylko nie pamiętam czy to jest przed czy po tym wypadku.
Przepraszam, że się tak rozpisałam, ale chciałam napisać wszystko co pamiętam -na prawdę bardzo mi zależy na odszukaniu tej książki.
P.S coś mi świta ale tak na jakieś 50% że w tytule było coś w stylu: anioł/obrońca/stróż
Użytkownik: wika123 06.06.2013 22:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Anioł śmierci | kibic
Uwielbiam Cię. Dziękuję, naprawdę jestem bardzo wdzięczna, to jest dokładnie ta książka. Pytałam o nią na różnych forach, już straciłam nadzieję, że ktoś mi odpowie. Zmylił mnie polski tytuł, kojarzył mi się "Anioł Śmierci" ale uznałam, że coś mi się pomieszało, bo jedna z książek serii "In Death" J. D. Robb ma taki tytuł, więc nawet nie szukałam tego pod tą nazwą ;-) Jeszcze raz bardzo dziękuję. :*