Dodany: 04.01.2008 20:43|Autor:

Książka: Obrazy końca czasów
Ryszka Czesław
Notę wprowadził(a): Stary_Zgred

Schyłek drugiego tysiąclecia, w jakim żyjemy, stwarza specjalny klimat dla rozważań nad zagadnieniem konca świata. Każda okrągła data w minionych wiekach podsycała niepokój, zaostrzała sytuację międzynarodową. W połowie naszego tysiąclecia doprowadziło to do wybuchu Reformacji, a pięćset lat wcześniej do wielkiej schizmy, odłączenia się Wschodu z centrum w Bizancjum od Zachodu, czyli Rzymu.

Obecny koniec tysiąclecia zastaje świat w stanie osobliwego zamieszania i podziału. Spowodował to głównie upadek "imperium zła", jak określono były Związek Radziecki. Rozsypał się jeden z największych totalitaryzmów, może nie w historii świata, ale odznaczający się do niedawna cechą "wieczności". Niestety, świętowanie trwało krótko. Choć spełniło się pragnienie milionów prześladowanych, szybko jednak opadła z ludzi radość, a wkradł się zwyczajny strach o dzień jutrzejszy. Wywołał go chaos gospodarczy i polityczny, konflikty narodowościowe zamieniające się w bratobójcze wojny.

Ludzkość posuwa się drogą ku temu, czego nie da się przewidzieć. Zbliżamy się do punktu krytycznego. Jakie są tego znaki?

O tym przeczytasz w tej książce.

[Oficyna Wydawnicza 4K, Bytom 1993]