Dodany: 04.01.2008 18:53|Autor:

Autorki, dziennikarka Magdalena Kuydowicz i psycholog Katarzyna Korpolewska, starają się odpowiedzieć na pytania najczęściej zadawane przez kobiety, dotyczące relacji pomiędzy matką i córką.

Fragment książki:

M. K.: Dlaczego relacje pomiędzy matką i córką są problemem trudnym, fascynującym i niewyczerpanym? Jestem dorosłą córką, a także dziennikarzem telewizyjnym zainteresowanym tematem, który często przewija się w rozmowach z wieloma kobietami. Ty jesteś córką, oraz matką dziewiętnastoletniej Karoliny, a jednocześnie psychologiem, czyli fachowcem. Kiedy zaczęłyśmy układać tematy naszych rozmów ich lista urosła do ogromnych rozmiarów, a wybór tych istotnych okazał się bardzo trudny.

K. K.: Dla mnie relacje pomiędzy matką i córką są interesujące z powodu swojej skali i nakładające się na teoretyczną wiedzę własne doświadczenia. Bardzo długo myślałam, że jestem złym psychologiem, ponieważ nie potrafię ułożyć sobie dobrych relacji z matką. Ten problem przestał istnieć w momencie, kiedy zrozumiałam, że mnie jako psychologa i jako córkę należy postrzegać oddzielnie. Dzięki tej książce mam szansę na podsumowanie własnych przemyśleń oraz wielu rozmów z innymi matkami.

Katarzyna Korpolewska. Psycholog, absolwentka Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, doktor nauk humanistycznych. Prowadzi firmę konsultingową, jest wykładowcą wyższych uczelni. Często występuje w mediach. Jest autorką powieści "Tamten poranek". Urodziła się w Gdańsku, ale większość życia spędziła w Warszawie. W wolnych chwilach, których ma niewiele, pisze wiersze. Najważniejszą osobą w jej życiu jest córka. Dzięki niej - jak twierdzi - stała się lepszym człowiekiem, mądrzejszą osobą, szczęśliwszą kobietą.

Magdalena Kuydowicz. Dziennikarka telewizyjna. Wydawca programu "Kawa czy herbata". Od kilku lat również publikuje artykuły w prasie. Autorka dwóch książek z przepisami "Kawa czy herbata. Przepisy gwiazd". Pisanie i psychologia to jej prywatne pasje. "Matka z córką" to pierwsza książka Magdy o relacjach w rodzinie. Pisanie tej książki było dla niej pasjonującą podróżą, odkrywaniem na nowo siebie, własnych ograniczeń i pragnień.

[Bonobo, 2006]