Dodany: 08.05.2013 09:09|Autor:

To ogromna pomoc dla rodziców, którzy stają przed koniecznością wytłumaczenia swoim dzieciom kwestii związanych ze śmiercią i umieraniem!

Są pytania, na które nawet nam, dorosłym, bardzo trudno jest znaleźć właściwą odpowiedź, a jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że to właśnie my musimy udzielić trafnych wyjaśnień. Bardzo często dotyczą one kwestii śmierci czy umierania i są zadawane przez nasze dzieci. Jak, w jaki sposób powiedzieć prawdę, by nie wzbudzić lęku, by nie zranić uczuć?

Książeczka ta wychodzi naprzeciw właśnie takim potrzebom rodziców. W sposób najbliższy najmłodszym – przy pomocy opowieści – przybliża tematykę śmierci i umierania, żalu i pogodzenia się z odchodzeniem, ze stratą czasem najbliższych, najważniejszych w życiu dziecka osób.

Każdy rodzic wcześniej czy później stanie przed faktem rozmowy ze swoim dzieckiem na te wyjątkowo trudne i delikatne, a jednocześnie tak ważne tematy. Lepiej się więc do niej przygotować, znajdując inspirację w zawartej w książce historii, lub też po prostu... przeczytać ją wraz z dzieckiem.

[Rafael, 2010]