Dodany: 04.05.2013 15:24|Autor:

Kolekcja „Nasza Polska” to ekskluzywne albumy prezentujące dziedzictwo polskiej kultury materialnej i przyrody. W każdym kolejnym tomie zostaną przedstawione najcenniejsze, najatrakcyjniejsze i najlepiej zachowane miejsca - zamki, pałace i dwory, kościoły i cerkwie, nowożytne fortyfikacje, zabytki techniki, kolejnictwa i architektury drewnianej, parki narodowe, góry i wiele więcej.

Bardzo ciekawym tekstom, zawierającym mnóstwo mało znanych ciekawostek, towarzyszą setki przepięknych fotografii, dziesiątki interesujących ilustracji, a także kalendaria i tabele, które pomogą uporządkować podawane informacje. To obowiązkowa lektura dla osób zainteresowanych poznawaniem kulturalnej i przyrodniczej spuścizny Polski.

„Rezerwaty i pomniki przyrody. Cz. 2”

- rezerwaty skalne i biologiczne
- wapienne ostańce i wąwozy
- wulkaniczna góra i pustynny piasek
- pokątnik złowieszczek – zwiastun śmierci
- góry: Miedzianka, Zborów, Świętej Anny i inne

Pierwsze nakazy dotyczące zabezpieczenia środowiska naturalnego w Polsce pojawiły się już w XIV w. - obecnie w kraju obowiązuje 10 form jego ochrony. Pomniki i rezerwaty przyrody nie zajmują wielkich powierzchni, za to osłaniają miejsca szczególne, będące świadectwem różnorodnych i nierzadko wyjątkowych procesów zachodzących w otaczającym świecie.
W albumie prezentujemy rezerwaty przyrody znajdujące się w południowej części kraju. Zobacz przełomy Białki i Białej Wody oraz powulkaniczną Ostrzycę Proboszczowicką.

Poznaj skutki działalności przyrody na wapiennych skałach i wsłuchaj się w szum górskich wodospadów.

[De Agostini Polska, 2012]