Dodany: 27.04.2013 21:41|Autor: Alpheratz

Książki i okolice> Wymiana i sprzedaż książek

Wymienię lub sprzedam książki

Cześć

miejsca na półce mało i kończą się powoli fajne książki do czytania, dlatego wymienię lub sprzedam (z naciskiem raczej na wymienię [cena przy sprzedaży zależna od ilości sztuk jakie weźmiesz]) następujące książki [wszystkie w stanie dobrym+ i bardzo dobrym]:

[img]http://img849.imageshack.us/img849/986/img256​5ii.jpg[/img]

[b]Szatan[/b]

Bardzo przyjemna powieść w klimatach political-fiction
Kreml. Powoli rozkładające się zwłoki leżą na łożu. W okół panuje cisza bardziej lodowata niż powiew syberyjskich wichrów.
Wargi wykrzywione w bestialskim grymasie, oczy zapadnięte i nieruchome.
Nagle płuca ociężale zaczynają pracować, wydychając ze świstem powietrze.
Trup uczy się żyć na nowo...
... ale ze śmiertelnego łoża nie podniesie się człowiek !!!

[b]Fungus[/b]

Bardzo przyjemny horror o grzybach :D
Wybitny naukowiec opracowuje nowy rodzaj wysokoprocentowej grzybni, której uprawa ma rozwiązać problemy Trzeciego Świata. Błąd w eksperymencie doprowadza do katastrofy. Stworzony w laboratorium organizm wymyka się spod kontroli. Pozorna zaleta grzyba - zdolność asymilacji w każdych warunkach - okazuje się straszliwym zagrożeniem...

[b]Katastrofa[/b]

Fajna książka o tematyce jak to ludzie nei potrafią sobie radzić w nagłej sytuacji gdy zabraknie prądu (perspektywa post apo)Akcja tej sensacyjnej powieści rozgrywa się w wyidealizowanej erze Wielkiego Zjednoczenia Narodów i całkowitego zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych człowieka. W tajemniczych okolicznościach pojawia się śmiertelne zagrożenie, które paraliżuje życie na Ziemi. Toczy się śledztwo...

[b]Czas życia i czas śmierci[/b]

"Czas życia i czas śmierci" to historia żołnierskiego losu młodego Niemca - Ernsta Graebera. Nieoczekiwanie, w czasie klęsk armii niemieckiej, Graeber dostaje urlop. Przepełniony nadzieją udaje się do kraju, do rodzinnego miasta, by szukać wytchnienia od nędzy, głodu, zimna i wszechobecnej śmierci frontu rosyjskiego.
Czeka go z jednej strony ogromne rozczarowanie - jest bowiem świadkiem upadku swojej ojczyzny, a z drugiej niespodziewane szczęście - przeżywa wielką miłość. Pełen wątpliwości wraca na front, gdzie rozstrzygnie się konflikt między winą a poświęceniem. To uniwersalne przesłanie książki z niezmienną siłą przemawia do dzisiejszego czytelnika.

[b]49 opowiadań[/b]

Tom zawiera pokaźny (choć tragicznie uszczuplony w wyniku przykrego wydarzenia: pierwszej żonie Ernesta Hemingwaya, Hadley, ukradziono w pociągu walizki, w których wiozła na spotkanie z mężem wszystkie znajdujące się w domu maszynopisy jego utworów, wraz z kopiami!) dorobek nowelistyczny pisarza. Są tu utwory pochodzące z różnych okresów jego życia: spędzonej w Ameryce (głównie w Chicago i jego okolicach) młodości, po powrocie z frontu pierwszej wojny światowej, później z lat paryskich i z licznych podróży po Europie, Bliskim Wschodzie i Afryce.

[b]Za drutami Stutthoffu[/b]

Tematyka obozowa, ukazuje życie codzienne obozu koncentracyjnego, śmierć, głód, okrucieństwo. "Obóz ten, początkowo zorganizowany dla Polaków, z upływem lat stał się obozem międzynarodowym. Był najprymitywniejszą mordownią ze wszystkich obozów, a to co się w nim działo, było otoczone ścisłą tajemnicą."

Niedługo być może dojdą kolejne na wymianę (na szybko z pamięci):

Kapijew Notatki z frontu 1941-1944,
A. Majewski Ludzie, wojna i medycyna
M. Bilewicz Wyszedłem z mroku
Wesołe przygody Robin Hooda
.... i wiele innych ;)

Poszukuję i z otwartymi ramionami przyjmę w zamian:

W. Kielar Anus mundi
A. Exupery Mały książę,
A. Dumas Hrabia Monte Christo
S. King Bastion
G. Masterton Duchy Normandii

Oprócz tego wszystko co napisał Remarque (oprócz Na zachodzie bez zmian, Droga powrotna, Czas życia i czas śmierci), wszystko co napisał Lem (oprócz Powrót z gwiazd, Bajki robotów, Opowieści o pilocie Prixie), twórczość Hemingwaya, książki o tematyce: steampunkowej, alternatywnych wszechświatów/wymiarów/podróży w czasie, tematyka obozów koncentracyjnych np. Numery mówią, pamiętniki żołnierzy z czasów II w. ś., tematyka ucieczek typu Papillon, wszelkiej maści dobre horrory i fantastyka.

Masz coś ciekawego co zalega Ci na półce? Pisz, a nuż mnie zaintryguje ;)