Dodany: 21.02.2013 15:57|Autor: gosiaa6

Życie jak w filmie

Gdy myślimy o Sophii Loren, przychodzi nam do głowy obraz kobiety przepięknej, obdarzonej dużym talentem aktorskim, podchodzącej do życia z włoskim temperamentem, uosobienie wdzięku i elegancji. Aktorka prezentuje się nam jako odizolowana od rzeczywistości postać, której życie musi być bajką. Autorka książki stara się pokazać ludzką stronę tej wielkiej gwiazdy, uświadomić czytelnikowi, jak trudną drogę musiała przebyć, żeby zyskać sławę i zapracować na swoją renomę.

Dopiero biografia spisana przez Silvanę Giacobini uświadamia nam, jak mało wiemy o gwieździe światowego kina. Autorka dobrze zbadała wszelkie źródła, zanim przystąpiła do pisania książki, dzięki czemu „Sophia Loren. Życie jak film” nie jest odtwórczym powtarzaniem powszechnie znanych ciekawostek, wnosi do naszej wiedzy na temat aktorki wiele nowych informacji. Sophia daje nam się tutaj poznać jako żywy człowiek, z krwi i kości, mający problemy i troski. Dowiadujemy się o szczegółach jej głośnego romansu ze starszym o 22 lata producentem, który na zawsze pozostał miłością jej życia.

Bardzo ważna pozycja dla fanów aktorki, ale polecam również osobom, które nigdy wcześniej nie interesowały się tą postacią.