Dodany: 20.02.2013 19:49|Autor: azalis

Jem pysznie, chudnę ZDROWO

Odkąd zaczęłam chodzić na siłownię, regularnie po ćwiczeniach zaglądałam do księgarni w poszukiwaniu książki kucharskiej idealnej, ze zdrowymi, prostymi i szybkimi przepisami.

Po miesiącu tuptania i oglądania kolorowych książek angielskich dietetyków, z różnorodnymi i skomplikowanymi dietami, wpadłam na pozycję polskiej dietetyczki Magdaleny Makarowskiej.

"Jedz pysznie, chudnij cudnie" to książka z pysznymi, zdrowymi przepisami, encyklopedia wiedzy na temat zdrowego, powolnego, ale skutecznego odchudzania, bez uszczerbku na zdrowiu, efektu jo-jo. Idealna dieta do stosowania przez całe życie!

Na wstępie autorka mówi o różnych dietach, z którymi zazwyczaj walczymy przez dwa tygodnie, po czym wycieńczeni wracamy do złych nawyków żywieniowych. Potem pokazuje nam, jak trwale zmienić złe przyzwyczajenia, wprowadzić różnorodne alternatywy, wyczulić zmysł smaku na dobre, zdrowe produkty.

Wiele ciekawych przepisów. Pyszne pomysły na pięć posiłków dziennie. Do przygotowania łatwo, szybko i przyjemnie.

Najbardziej jestem zachwycona uproszczoną listą zakupów, dzięki której kuchennym laikom (takim jak ja) łatwiej jest wszystko ogarnąć i rozplanować :).

Nie pozostaje nic innego, jak z radością kucharzyć!