Dodany: 17.02.2013 18:22|Autor:

Napisana na podstawie autentycznych wydarzeń książka przedstawia historię, która przydarzyła się autorowi podczas podróży do egzotycznej Tajlandii. Jej bohater daje się tam wplątać w przemyt narkotyków. Niefortunna decyzja kończy się dla niego tragicznie. Trafia do aresztu, a następnie skazany na 12 kar śmierci, do jednego z najgorszych więzień świata - Bang Kwang. Opisując swoje sześć lat za murami, ukazuje drugą stronę "raju" jakim dla wielu jest Tajlandia. Jego prośbę o ułaskawienie poparli trzej polscy prezydenci: Lech Wałęsa, Aleksander Kwaśniewski i Lech Kaczyński.

Rozszerzona wersja bestsellera. Książka przetłumaczona na język angielski.

Autor urodził się 1972 roku w Kielcach, gdzie spędził młode lata. Studiował w łódzkiej ASP. Zajmował się ceramiką i sztuką użytkową, prowadząc własną pracownię. Życiowe zawirowania spowodowały, że wyruszył w podróż. O konsekwencjach tej decyzji opowiada książka...

"Schodzimy na dno piekła i wychodzimy z przeświadczeniem, że dotknęliśmy granic człowieczeństwa. Rewelacyjna książka".

Filip Bajon - reżyser, scenarzysta filmowy i teatralny

"To jest historia, w którą trudno uwierzyć, chociaż jest prawdziwa. O azjatyckich więzieniach, intrygach, zamachach stanu, przemytnikach i płatnych zabójcach. To jest historia jak z filmu, która przydarzyła się Michałowi Pauli naprawdę.

Nikt z nas nie chciałby znaleźć się na jego miejscu. Nikt nie chciałby usłyszeć wyroku śmierci w sądzie w Azji. Nikt nie chciałby poczuć na nogach kajdan. I właśnie dlatego tę książkę warto przeczytać. Bo ona zaczyna się tam, gdzie kończą się inne historie".

Tomek Michniewicz - dziennikarz, podróżnik, fotograf, radiowiec, pisarz

"To, czego doświadczył autor, dane jest nielicznym. Można powiedzieć - lekcja życia w świecie, w którym życie nie ma żadnej wartości. Warto przeczytać tę książkę".

Stanisław Sojka

[Artest, 2012]