Dodany: 03.02.2013 15:22|Autor:

Książka: Jestem blisko
Olejniczak Lucyna
Notę wprowadził(a): anka7771

Opisana z humorem, pełna zaskakujących zwrotów akcji, trzymająca w napięciu historia, która łączy klimat irlandzkich pubów, wietrznych i okrytych mgłą przestrzeni z magią i celtyckimi wierzeniami.

Lucyna i Tadeusz odwiedzają znajomych w irlandzkim miasteczku New Ross. Poznają tam tajemniczą historię związaną z domem, w którym mieszka ich gospodyni. Żyjąca w nim sto lat wcześniej dziewczyna zniknęła w niewyjaśnionych okolicznościach, po tym jak kategorycznie odmówiła ręki zakochanemu w niej synowi bogatych sąsiadów. Zakochany młodzieniec został posądzony o morderstwo i na podstawie poszlak, w wyniku nieudolnie prowadzonego śledztwa, skazany na śmierć. Ciała dziewczyny nigdy nie odnaleziono.

Małgosia, córka gospodyni, wraz ze swoim przyjacielem zaczyna śledzić stare dokumenty dotyczące tej sprawy. Nagle znika i ona.

Lucyna Olejniczak - urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi. Wielbicielka kotów.
Autorka "Wypadku na ulicy Starowiślnej" i "Dagerotypu, Tajemnicy Chopina". Ma też na swoim koncie udział w antologii kryminalnej "Zatrute Pióra" i współpracę z "Lodołamaczem", dla którego pisała cykl felietonów o Nowej Hucie.

[Prószyński Media, 2012]