Dodany: 28.10.2007 16:21|Autor:

Książka: Hacker i samuraj
Goodell Jeff
Notę wprowadził(a): asbb

Kevin Mitchnick był najbardziej poszukiwanym hackerem na świecie. Nazywali go „Kondorem” i „Obywatelem Cyberpunkiem”. Był buntownikiem. Samotnikiem. Biednym dzieciakiem z Kalifornii, który grał na nosie społeczeństwu, wdzierając się do sieci telefonicznych, central międzynarodowych korporacji, a być może nawet do komputerów Naczelnego Dowództwa Armii Amerykańskiej. FBI nie mogła sobie z nim poradzić. A przecież tak bardzo się starali!

I wtedy Kevin Mitchnick dokonał „niemożliwego”: wdarł się do osobistego komputera człowieka uważanego za mistrza cyberochrony, do komputera Tsutomu Shimomury. W komputerze były dane dotyczące najnowszej generacji elektronicznych zabezpieczeń oraz supertajnych narzędzi używanych przez służby bezpieczeństwa do włamywania się i nadzoru policyjnego.

Shimoura – współczesny samuraj intelektu zawziął się, by Kevina powstrzymać. Miał niezbędne do tego zabawki i inteligencję. Dla tego największego eksperta od przestępstw komputerowych sprawą honoru stało się postawienie przed obliczem sprawiedliwości najgroźniejszego przestępcy komputerowego na świecie. Ale Autostrada Informatyczna to świetne miejsce do ucieczki bez końca.

I tak zaczęła się wojna samuraja i cybernetycznego bandyty.

[Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 1996]

Użytkownik: sandman.mbz 06.12.2007 16:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Kevin Mitchnick był najba... | asbb
Ksiazka jest ciekawa, ale pewne fakty sie nie zgadzaja. np: wlamanie do NORADu, osobistego komputera Tomu itp. Ale i tak polecam.