Dodany: 13.10.2007 19:41|Autor: labeg

Bez rewelacji

Awokado z krewetkami tylko brzmi apetycznie. Wgłębiając się w treść książki trzeba się niestety obejść tylko smakiem, a nie skonsumować pyszną egzotyczną potrawę. Bohaterka powieści przygotowuje kolację dla zaprzyjaźnionych kobiet. I w toku tych przygotowań przedstawia historie różnych kobiet, które przyszło jej spotkać w życiu. Opowieść ta przypomina strumień świadomości znany z "Ulissesa" i ma formę raczej bloga niż ustrukturyzowanej powieści z wyraźnym początkiem i końcem. Czytelnik czuje się jak wrzucony do bardzo dużego basenu i sam się zastanawia, czy aby umie pływać. Ani w tym celu, ani piękna.
Bardzo wiele wskazuje na to, że kanwą wielu wątków jest samo życie, w tym życie autorki. Ale pasji życia niestety nie udało mi się odnaleźć. Czytałam podczas nudnego dnia w pracy - choć książkę połknęłam, na pewno jej nie zapamiętam. Bardziej nadaje się do czytania w wannie, niż w głębokim fotelu z herbatką na stoliku. Ot, czytadło. Oceniam jako kiepską, co niestety podniosło średnią ocen książki.