Dodany: 12.11.2012 13:38|Autor:

Wyobraź sobie, że spotykasz anioła. Wygląda jak zapijaczony menel i mówi, że zamierza spełnić twoje życzenie.

Co ci szkodzi mu uwierzyć, zwłaszcza że Boże Narodzenie tuż tuż, a to czas, który sprzyja marzeniom. Więc zwierzasz się menelowi podającemu się za anioła ze swoich najskrytszych pragnień. Sam sobie wydajesz się śmieszny albo żałosny, przecież widzisz, z kim rozmawiasz i od dawna już nie wierzysz w bajki. A jednak mówisz to, czego jeszcze nigdy nikomu nie powiedziałeś.

Czy menel może być aniołem? Czy anioł może wyglądać jak menel? Co się stanie z ujawnionym marzeniem?

To wie tylko Joanna Rudniańska, polskie wcielenie Stephena Kinga, autorka wszechstronna. Po wspaniałej, opartej na faktach "Kotce Brygidy" przygotowała zbiór opowiadań – baśni dziejących się tu i teraz. Za sprawą jej wyobraźni zwykła polska codzienność nabiera magicznej głębi.

Autorka "Okna na skrzyżowanie" wprowadza nas w świat, w którym marzenia się spełniają, chociaż nie zawsze w tak prosty sposób, jak byśmy tego oczekiwali.

[Wydawnictwo Pierwsze, 2007]