Dodany: 30.10.2012 23:12|Autor:

z okładki


Antoni Ferdynand Ossendowski (1876-1945), niezwykle oryginalna, barwna postać, mająca wyjątkowo burzliwe życie. Pisarz, myśliciel-futurolog, dziennikarz, redaktor wielu czasopism, namiętny myśliwy, podróżnik-globtroter, doktor nauk chemicznych, wykładowca licznych wyższych uczelni. W pewnym okresie swego życia działacz rewolucyjny oraz zdecydowany przeciwnik bolszewików.

Znał biegle 8 języków, w tym tak egzotyczne, jak chiński i mongolski. Był drugim - po Sienkiewiczu - autorem polskim mającym największą liczbę przekładów dzieł na języki obce. W okresie PRL skazany na publiczne zapomnienie z powodu swej demaskatorskiej książki pt. "Lenin", surowo oceniającej rewolucję bolszewicką i jej wodza.


Akcja powieści "W polskiej dżungli" rozgrywa się w latach międzywojennych na Polesiu. Czwórka młodych turystów wyrusza na wakacyjną wyprawę z jednej strony, z drugiej zaś - aby przypatrywać się rozwojowi cywilizacyjnemu tego zaniedbanego niegdyś terenu. Któż mógłby przypuszczać, że Polesie okaże się krainą tajemniczą i nieokiełznaną, pełną dzikich zwierząt i bezwzględnych kłusowników, zdradliwych bagien i topielisk, gdzie wybuchają niszczące pożary, domem mrukliwych Poleszuków i wytrwałych osadników, terenem znachorów i wodzianków - prawdziwą polską dżunglą, w której nastoletnich wędrowców czeka wiele niebezpiecznych przygód.

[LTW, 2011]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 658
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: