Dodany: 27.10.2012 13:19|Autor: Agnieszka Maciejewska

Czytatnik: W świecie książek

Moja akcja 52 książki

O akcji "52 książki" usłyszałam niedawno. Dokładnie mówiąc w czerwcu tego roku. Wcześniej w ogóle nie miałam pojęcia, że istnieje takie przedsięwzięcie, że można w nim wziąć udział, na czym ono polega, itd.
Gdy tylko dowiedziałam się o wyżej wymienionej akcji, od razu postanowiłam wziąć w niej udział. Dlaczego? Po pierwsze - chciałam poznać wiele fantastycznych książek, o których nigdy wcześniej nie słyszałam. Po drugie - traktuje tą akcję jako formę sprawdzenia samej siebie.
Z racji tej, że do akcji przystąpiłam, co tu dużo gadać, bardzo poźno, bo 19 czerwca...postanowiłam, że zakończę ją w dniu 19 czerwca, ale roku 2013. A co tam! W końcu każdy dostosowuje sobie termin według własnego uznania. Ja uznałam, że taki będzie najlepszy. Żałuję tylko, że nie zaczęłam spisywać sobie przeczytanych książek od początku tego roku. Mówi się trudno.

Poniżej przedstawiam Wam listę książek, które udało mi się spisać do tej pory i zaznaczam, że sukcesywnie będę dopisywała nowe tytuły:

1. Jodi Picoult "Czarownice z Salem Falls"
2. Janusz Borkowski Z cyklu "Redecz Krukowy i Okolice...kraina prastara" "Kujawska poezja miłosna" Tom XV - w książce znajdują się wiersze kujawskich poetów - znanych i mniej znanych.
3. Katarzyna Rygiel "Pod powiekami"
4. Cathy Kelly "Tylko między nami" - książka beznajdziejna. To było moje pierwsze spotkanie z tą autorką i najprawdopodobniej ostatnie.
5. "Dlaczego mężczyźni kochają zołzy?" - świetny poradnik, który otworzył mi oczy na wiele spraw w relacjach damsko-męskich
6. "Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy?"
7. Paulo Coelho "Weronika postanawia umrzeć" - książka nie była taka zła. Jednak czegoś innego się po niej spodziewałam
8. "Podniebny kochanek"
9. "Tajemniczy ogród" - piękna książka o przyjaźni
10. "Skok w bok" - książka mocna. Pełno w niej opisów przesyconych erotyką. Mnie książka naprawde się podobała
11. Monika Szwaja "Stateczna i postrzelona"
12. "Dedykacja"
13. Mark Haddon "Drobny kłopot"
14. Joy Fielding "W pajęczej sieci"
15. Anna Gavalda "Po prostu razem" - świetna książka psychologiczna.
16. "Imię i nazwisko zastrzeżone"
17. Matuszkiewicz Irena "Gry nie tylko miłosne" - już wiem, że nigdy w życiu nie sięgnę po książki tej autorki
18. Wisława Szymborska "Wystarczy"
19. Janusz Borkowski z cyklu "Redecz Krukowy i Okolice...kraina prastara" "Kliknij od ręki: fraszki, wiersze i piosenki" Bogdan Lisowski
20. McCullough "Aniołek"
21. Cathy Harison "Pocałunek" - książka psychologiczno-obyczajowa. Bardzo ciekawa choc porusza kontrowersyjny temat
22. Katarzyna Grochola "Zielone drzwi" - to moje pierwsze spotkanie z tą autorką i zapewne nie ostatnie. Przy tej książce płakałam ze wzruszenia i ze śmiechu. Piękna opowieść autobiograficzna
23. Monika Szwaja "Gosposia prawie do wszystkiego"
24. Janusz L. Wiśniewski "Samotność w sieci" - film świetny, ale książka tragiczna!
25. Monika Sawicka "Kruchość porcelany" - moje pierwsze spotkanie z autorką, ale nie ostatnie.

Ciąg dalszy nastąpi...