Dodany: 18.09.2007 20:34|Autor:

Rzadko zdarza się czas, kiedy los każdego z mieszkańców ziemi był zagrożony. Tak jest w chwili obecnej. Wielu z nas podejrzewa, że zmiany klimatu mają miejsce, ale czy jest to wielkie zagrożenie dla naszego świata, czy tylko przesadzona bajeczka? A może to coś pośredniego - zagadnienie, z którym ludzkość będzie się musiała w końcu zmierzyć, ale może niekoniecznie teraz?

W swej poruszającej książce, która już spotkała się z międzynarodowym aplauzem, australijski naukowiec Tim Flannery z zaangażowaniem tłumaczy to, co dzieje się na naszej planecie. Namawia nas do przyjrzenia się teraźniejszości, w której zmiany klimatyczne na poziomie globalnym mogą zniszczyć całe życie na ziemi i zagrozić naszemu przetrwaniu. Ta książka charakteryzuje się niekwestionowaną rzetelnością oraz zgrabnym i przystępnym stylem.

Co oznacza pojęcie: zmiana klimatyczna?
Jak ocieplenie klimatu wpłynie na nasze życie?
Czy jest ono przyczyną gwałtowniejszych burz i częstszych susz?
I czy takie zdarzenia są nieuniknione?

Tim Flannery tłumaczy te ważne zagadnienia w sposób dostępny dla każdego czytelnika. Opowiada niesamowitą historię klimatu, trwającą miliony lat, abyśmy lepiej zrozumieli tarapaty, w jakich się znajdujemy. Każde państwo odczuwa wpływ tych zmian nieco inaczej, ale wszyscy mamy ze sobą coś wspólnego - to my jesteśmy dziś twórcami pogody. A nowy klimat, który tworzymy, zagraża przyszłości naszej cywilizacji. "Twórcy pogody" zmienią twoje życie.

Przedmowy do polskiego wydania "Twórców pogody" napisali m.in. Marek Kamiński, Katarzyna Trzaskalska, Jarosław Kret oraz Tomasz Zubilewicz.

[Wydawnictwo C.K.A., 2007]