Dodany: 07.09.2007 22:42|Autor: viscaelbarca

Przeciętniak

Książka, którą ostatnio przeczytałem, nie za bardzo przypadła mi do gustu. Uwielbiam tego autora, ale jakoś z "Ostatnią szarżą" do mnie nie trafił. Jest co najwyżej przeciętna. Książkę czytałem dosyć długo (175 stron w 3 dni!). Fabuła nie jest oryginalna... Walka z wkurzonymi Meksykanami, przy tym wątek tworzącej się przyjaźni między młodym rekrutem a starym, zrzędliwym weteranem.

Moja ocena to 3. Mogło być niżej, ale przypadły mi do gustu dialogi między dwoma głównymi bohaterami i kilka innych elementów. Mimo wszystko... tylko dla fanów książek Morrella.

Wyświetleń: 1969
Użytkownik: aniołe(cze)k 19.04.2009 19:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Książka, którą ostatnio p... | viscaelbarca
Witam :) mi również książka nie przypadła do gustu. Wydała mi się bardziej "historyczna" niż sensacyjna tyle było w niej opisów wojny podjazdowej, a walki USA z Meksykiem mniej mnie interesują.
Jeśli ktoś rozpocznie przygodę z Morrellem od "ostatniej szarży" może się niestety zniechęcić.
Jako wielka fanka twórczości Morrella wystawiam dla tej pozycji 2 i z przyjemnością sięgam po kolejną jego pozycję. Mam przeczucie, ze historia się nie powtórzy.