Dodany: 25.08.2012 18:58|Autor:

Książka: Pontyfikat
Poniewierski Janusz
Notę wprowadził(a): ttipvon

Nowe, pełne wydanie znakomitej monografii pontyfikatu Jana Pawła II.

Całość papieskiego nauczania i działalności - opisana rok po roku. Autor połączył wyjątkową wrażliwość na szczegół - w tym zwłaszcza na symboliczne gesty Papieża - z umiejętnością syntetyzowania najważniejszych wątków Jego przesłania dla świata.

Książka zawiera szczegółowe kalendarium, spis wszystkich papieskich pielgrzymek i najważniejszych dokumentów oraz listę osób beatyfikowanych i kanonizowanych w trakcie trwania pontyfikatu - a także testament Ojca Świętego opublikowany w Watykanie 7 kwietnia 2005 roku.

Janusz Poniewierski jest redaktorem miesięcznika "Znak" i cenionym znawcą pontyfikatu Jana Pawła II. Przygotował szereg wyborów pism papieskich ("Ewangelia cierpienia", "Przemówienia i homilie", "Różaniec z Janem Pawłem II", "Droga Krzyżowa i Droga Światła z Janem Pawłem II"), ogromnym powodzeniem cieszyły się - i nadal cieszą - opracowane przez niego "Kwiatki Jana Pawła II" (2002).

Pierwsze wydanie "Pontyfikatu" (1999) spotkało się z dużym zainteresowaniem; książka została nominowana do nagrody TOTUS, przyznawanej przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

[Wydawnictwo Znak, Kraków 2005]