Dodany: 24.08.2007 15:12|Autor:

Książka: Cud ojca Malachiasza
Marshall Bruce
Notę wprowadził(a): Jedydiana

Bruce Marshall (urodzony w Edynburgu w roku 1899), znany polskim czytelnikom z licznych książek (są to m.in. "Chwała córy królewskiej" - 5 wydań, "Ale i oni otrzymali po denarze", "Paryżowi podzwonne", "Dziewczyna i maj") wydawanych przez IW Pax począwszy od roku 1949, to jeden z najwybitniejszych współczesnych pisarzy katolickich, obdarzony wiarą żywą, dynamiczną, mocno zakotwiczoną w rzeczywistości naszych czasów. Marshall nie ucieka przed skomplikowanymi i kłopotliwymi zagadnieniami, jakie wiek XX postawił przed chrześcijaństwem, które jego zdaniem - "nigdy nie miało być religią łatwą, ale właśnie trudną...". Obecnie wznawiany przez nas po raz drugi "Cud ojca Malachiasza", uznany w Anglii za najlepszą powieść lat trzydziestych, został przerobiony na sztukę, która w nowojorskim sezonie 1938/39 odniosła wielki sukces.

"Cud ojca Malachiasza" to powieść mądra, pogodna, świadcząca o wybitnym darze obserwacji Autora i jego niezwyłym poczuciu humoru, nasycona przy tym tak charakterystyczną dla niego życzliwością dla ludzi i wszelkich przejawów życia. Ta niecodzienna książka mówi o tym, jak przedziwnymi drogami chodzi dziś po świecie Bóg, szukając człowieka.

[Instytut Wydawniczy Pax, 1984]