Dodany: 22.07.2012 00:50|Autor: klaudyna567

Czytatnik: Myślę, więc czytam. Czytam, więc jestem.

Ciemność przed świtem - J.A.London

Ciemność przed świtem (London J. A. (właśc. Nowasky Jan, Nowasky Alex))
Sięgnęłam po tą książkę ze względu na okładkę i tematykę, ale mimo, że książek o wampirach przeczytałam sporo, to ta jest słabieńka.
Po pierwsze bardzo dużo błędów w samej książce, w nocie wydawcy jest ewidentny błąd, wskazujący na to, że ktoś kto to pisał raczej nie przeczytał książki.
"Dwaj bracia wampiry, dwaj synowie władcy nieśmiertelnych zakochani w tej samej śmiertelnej dziewczynie." - w książce zakochani w bohaterce są: człowiek Michael, jej rówieśnik i wampir Victor, natomiast drugi syn władcy wampirów - Sin, bękart wygnany z pałacu, chodzi z najlepszą koleżanką Dawn - Tegan.
Na okładce książki ten sam błąd:
"I czy ich uczucie ma jakąkolwiek przyszłość, gdy pojawi się rywal, który pożąda Dawn tak samo mocno, jak władzy i krwi..." Komentarz do tego zdania mam jeden - ten wampir potrzebuje Dawn do bliżej nieokreślonego celu ( może będzie o tym w następnych częściach książki, których mam nadzieję nie będzie), ale na pewno jej nie pożąda!

Książka jest mało romantyczna - a jako taka jest reklamowana, jest niespójna, pomysł jest oklepany i jest mało ciekawa. Kolejna na siłę napisana książka o wampirach.Jedyne co jest ładne w tej książce to okładka.