Dodany: 26.06.2012 14:37|Autor: Florice

Czytatnik: Czytam, czytam, czytam...

Mój czerwiec 2012

Mapa i terytorium (Houellebecq Michel) - 5
Spodziewałam się, że Houellebecq jest trudniejszy w odbiorze, a tu miłe zaskoczenie. Tylko spoiler w opisie na okładce trochę odbiera przyjemność z lektury.

Z legend dawnego Egiptu (Prus Bolesław (właśc. Głowacki Aleksander)) - 5 (powtórka)

Baśnie barda Beedle'a: Z kanonu czarodziejskich lektur (Rowling Joanne (pseud. Rowling J. K., Skamander Newt, Whisp Kennilworthy, Galbraith Robert)) - 4
Takie sobie. Raczej dla zagorzałych fanów Pottera, którzy nie mają już czego czytać.

Sztuka ścigania się w deszczu (Stein Garth) - 4
Prawdę mówiąc po przeczytanych na BiblioNETce opiniach spodziewałam się, że będzie to dużo lepsza książka. Miłe, ładne, wzruszające, ale... No właśnie. Nie poruszyło mnie do głębi. I przeszkadzały mi te ciągłe odwołania do wyścigów samochodowych.

Morderstwo to nic trudnego (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) - 5
Christie dobra jak zawsze.

P.S. Kocham Cię (Ahern Cecelia) - 5,5
Śliczna opowieść o miłości, tęsknocie i radzeniu sobie z odejściem ukochanej osoby. Czasem śmiesznie, czasem smutno. Bardzo przyjemna lektura :)

Ognista (Jordan Sophie) - 3,5
Pomysł na książkę może i dobry, ale nie mogę znieść rozterek bohaterki. Chyba wyrosłam już z typowych problemów nastolatków.

Kraina Chichów (Carroll Jonathan) - 4
Takie... dziwne? Właściwie nie. Spodziewałam się prawie horroru, a tu akcja taka jakaś leniwa, czekałam i czekałam, aż coś się wydarzy. Ostatnia część jest taka, jakby autorowi zabrakło pomysłu jak skończyć.