Dodany: 10.08.2007 23:28|Autor:

Książka: Prorok
Peretti Frank E.
Notę wprowadził(a): Ysobeth nha Ana

John Barrett, prezenter "Wiadomości telewizyjnych o 17:00" - najpopularniejszego w mieście programu informacyjnego, ma kłopoty. Jego wygodny świat sukcesu znalazł się nad przepaścią. Odkrywa, że redaktor naczelny Wiadomości manipuluje informacjami pewnego reportażu, a potem usiłuje zatrzeć za sobą ślady. Sprawa staje się poważna. Tragiczna śmierć jego ojca okazuje się nie być przypadkiem. Porzucony przed laty syn Carl pojawia się ponownie w jego życiu, co staje się osobistym wyzwaniem i okazją do odkrycia prawdziwej treści swego człowieczeństwa schowanej za telewizyjnym wizerunkiem. Kierująca się z pozoru obiektywizmem i dziennikarską rzetelnością grupa redaktorów programów informacyjnych stacji telewizyjnej Kanał 6 dzieli się i toczy zaciekłą walkę o Prawdę.

Frank Peretti utkał misterną opowieść o proroku naszych czasów. Powieść cechują typowe dla stylu autora rysy: wartka narracja, obfitość zaskakujących wydarzeń, błyskawiczne tempo rozwoju wypadków i głębokie podejście do duchowej strony życia ludzkiego. Książka ukazuje polityczne i moralne aspekty zagrożenia współczesnego społeczeństwa.

[Oficyna Wydawnicza "Vocatio", 1994]