Dodany: 25.04.2012 23:02|Autor: tala_1986

Miłość ujarzmi nawet najdzikszą bestię

„Ofiara krwi” to drugi tom serii „Bractwo Czarnego Sztyletu” amerykańskiej autorki – J.R. Ward. Cała seria opowiada o tym, jak tajne bractwo wampirów walczy ze swoimi zaciekłymi wrogami – reduktorami w obronie swojej rasy. W międzyczasie każdy z braci znajduje swoją wielką miłość.

Nieco o fabule książki… Wojna bractwa z korporacją reduktorów nadal trwa. Jednak na razie to wampiry są górą. W całym tym chaosie jeden z braci, Rankohr zwany przez swoich braci „Hollywoodem”, poznaje kobietę, która od razu podbija jego serce. Niestety los nie szczędzi kochankom problemów. Mary jest bowiem człowiekiem, do tego śmiertelnie chorym, a nad Hollywoodem ciąży klątwa. Jakby tego było mało, Pani Kronik odkrywa, że zostały złamane zasady i żąda wymierzenia Rankohrowi surowej kary. Czy zakochani odnajdą szczęście? Co będzie dalej z Mary? Tego musicie dowiedzieć się już sami.

Z wielka niecierpliwością oczekiwałam momentu, kiedy będę mogła poznać losy kolejnych braci, jednak szybkość, z jaką pochłonęłam „Ofiarę krwi”, zaskoczyła nawet mnie. Mimo sporej dawki wulgaryzmów, przemocy i seksu, czyta się ją naprawdę szybko i przyjemnie. J.R. Ward potrafi bowiem zainteresować czytelnika i wciągnąć go do mrocznego świata, który tworzy w swoich książkach.

Chociaż muszę powiedzieć, że tym razem zawiodłam się w kilku sytuacjach. Choćby wyjaśnienie, dlaczego Rankohr został obłożony klątwą - odniosłam wrażenie, że autorka poszła tu po najmniejszej linii oporu. Jednak zarysowanie fabuły dotyczącej następnej historii wynagrodziło mi braki powieści. Już nie mogę się doczekać, kiedy zacznę czytać kolejny tom. Zapowiada się interesująco.

Podsumowując: po przeczytaniu „Ofiary krwi” jeszcze bardziej spodobała mi się ta seria. Zakończenie jest zachwycające, ale i lekko naciągane, jednak dla fanów autorki nie będzie to miało większego znaczenia.

Zachęcam do lektury, ale jedynie osoby powyżej osiemnastego roku życia.