Dodany: 15.04.2012 19:32|Autor:

Książka: Sutry i tantry: Drogi buddyzmu
Tenga Rinpocze
Notę wprowadził(a): xijana

Czcigodny Tenga Rimpocze, lama tybetański żyjący od 1959 r., na uchodźstwie w Indiach i Nepalu jest nauczycielem buddyjskim uznanym przez wszystkie Szkoły buddyzmu tybetańskiego. Po wielu latach studiów i praktyki medytacyjnej na odosobnieniu, uzyskał tytuł "mistrza wadżry" tzn. mistrza metod, dzięki którym można osiągnąć trwałe szczęście i Oświecenie. Metody te i Nauki pochodzą bezpośrednio od Buddy Siakjamuniego. Przekazywane przez wielkich mistrzów, mahasiddhów i joginów przetrwały do naszych czasów dzięki nauczycielom nieprzerwanych Linii Przekazu, którzy tak, jak Czcigodny Tenga Rimpocze urzeczywistniali je w praktyce.

Nauki Buddy są naukami o Poznaniu i Doświadczeniu, przeznaczonymi dla wszystkich czujących istot, niezależnie od epoki i miejsca.

"Sutry i Tantry, Drogi Buddyzmu" to rzetelne źródło wiedzy o Nauce Buddy i buddyzmie tybetańskim. Autor przedstawia bogactwo Dróg Buddyjskich, leżące u ich podstaw poglądy filozoficzne oraz różne aspekty praktyki buddyjskiej i medytacji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i możliwości zainteresowanych. Uczy jak praktykować buddyzm dla własnego pożytku i dobra innych.

[Wydawnictwo "Góry", 1994]