Dodany: 12.04.2012 10:14|Autor:

"Magiczne kroki" to jedna z ostatnich książek zmarłego niedawno Carlosa Castanedy, kontrowersyjnego antropologa i bezkompromisowego badacza tajników magii przedkolumbijskich czarowników.

"Magiczne kroki" zaskakują i zdumiewają - do czego Castaneda zdążył nas przyzwyczaić - odmiennością od poprzednich książek cyklu. Magiczne kroki to precyzyjne i ściśle określone przez dawnych czarowników ruchy, pogrupowane zgodnie z ich przeznaczeniem. Stanowią praktyczną treść nauk don Juana i są tym aspektem jego wiedzy, o którym jego uczniom nie wolno było nigdy wspominać. W ostatnich latach życia Castaneda postanowił jednak udostępnić wiedzę don Juana, ostatniego wielkiego naguala z pradawnej linii czarowników, która skończyła się wraz z jego śmiercią.

"Magiczne kroki" to droga do zrozumienia i wykorzystania tajemnej wiedzy szamanów, która pozwala osiągnąć najwyższy cel nie tylko wszystkich czarowników z linii don Juana Matusa, lecz również wszystkich ludzi - wyjście poza śmierć i wkroczenia w stan absolutnej wolności.

[Dom Wydawniczy Rebis, 1999]