Dodany: 31.03.2012 10:22|Autor:

"Chyba mam problem, i to nie lada – We własnym domu deszcz na mnie pada".

W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca. I towarzyszymy mu w próbach zaradzenia sytuacji. Próbach, dodajmy uczciwie, nieudolnych.

Zabawna i pouczająca opowieść o wartości różnych talentów i sile prawdziwej przyjaźni.

Dowcipne ilustracje i piękny tekst to efekt twórczej współpracy Ewy Kozyry-Pawlak i Pawła Pawlaka.

[Wydawnictwo Egmont, 2012]

Użytkownik: gosiaw 02.04.2012 17:34 napisał(a):
Odpowiedź na: "Chyba mam problem, i to ... | agnesines
"W takich okolicznościach losu odnajdujemy tytułowego zająca."

Ciekawe czy jest to zamierzone nawiązanie do "Rejsu" i dialogów Mamonia z Sidorowskim (ale po co?) czy nieświadomość tego, że jest to błąd. :/ Bo jest, chyba że jakaś reforma, o której nie wiem, uznała konstrukcję "w takich okolicznościach losu" za poprawną.

Książkę mimo niezręcznej noty jednak chętnie przeczytam dzieciom. Znam inną książkę tej samej autorki, Od Sasa do Lasa: Zagadki nie tylko o zwierzętach (Kozyra-Pawlak Ewa), i bardzo mi się podobała.
Użytkownik: sowa 03.04.2012 14:19 napisał(a):
Odpowiedź na: "W takich okolicznościach... | gosiaw
Właśnie, właśnie. Żartobliwe "okoliczności przyrody" z "Rejsu" (zapewne źródło tych "okoliczności losu") tak zakorzeniły się w potocznym języku, że czasem już mówiący/piszący nie zdaje sobie sprawy, iż używając tego określenia "na poważnie", robi błąd. To samo spotkało uroczo idiotyczne "li i jedynie" z któregoś tomu Jeżycjady - nie wszyscy zdają sobie sprawę, że to żart i używają tego powiedzonka jako odpowiednika/zamiennika "li tylko".