Dodany: 13.07.2007 19:41|Autor:

"Księga Enki", odtworzona piórem znakomitego amerykańskiego sumerologa i znawcy starożytnego Bliskiego Wschodu, jest niezwykle prawdopodobną rekonstrukcją spuścizny duchowej Enki, jednego z bogów Sumeru, a naprawdę istoty przybyłej na Ziemię z Nibiru, hipotetycznej dwunastej planety Układu Słonecznego.

W pradawnych czasach atmosfera nibirańska ulegała coraz większemu zniszczeniu, zagrażając życiu na tej planecie. Jej mieszkańcy wyruszyli więc w Kosmos na poszukiwanie złota, pierwiastka mogącego zapobiec katastrofie, i w końcu dotarli na Ziemię - na długo przed pojawieniem się na niej gatunku Homo sapiens. Wylądowali w południowej Mezopotamii, gdzie za ich sprawą narodziła się później cywilizacja Sumeru, która wywarła decydujący wpływ na dzieje i kulturę ludów naszej planety.

Zecharia Sitchin, niezwykle popularny autor tak znanych książek, jak "Boskie spotkania", "Genesis jeszcze raz" i cyklu "Kroniki Ziemi", w którego skład wchodzą: "Dwunasta planeta", "Schody do nieba", "Wojny bogów i ludzi", "Zaginione królestwa", "Kiedy zaczął się czas" oraz "Kosmiczny kod", urodził się w Baku, skąd jego rodzice uciekli wraz z nim przed nadciągającą rewolucją bolszewicką.
Mieszka i pracuje w Nowym Jorku.

[Wydawnictwo Prokop, 2004]