Dodany: 08.07.2007 22:54|Autor:

Książka: Potęga wywiadu
Herman Michael
Notę wprowadził(a): Fiodor

„To chyba najlepsze dzieło dotyczące natury i roli wywiadu, z jakim miałem okazję się zapoznać, niezwykle ważne opracowanie na temat tej dziedziny ludzkiej aktywności. »Potęga wywiadu« to ciekawe połączenie osobistych i zawodowych doświadczeń jej autora oraz jego głębokiej wiedzy i refleksji, książka napisana ciekawie i bardzo przekonywająco”.
Christopher Andrew, prof. Uniwersytetu w Cambridge

„Jest to dzieło profesjonalisty, który zajął się operacyjną stroną działalności wywiadu – tego rodzaju aktywności, który ma efektywnie wspierać działania polityczno–militarne, pomagać w planowaniu i egzekwowaniu porozumień międzynarodowych oraz być ważnym narzędziem polityki państwa. Michael Hermann szczegółowo analizuje rolę, strukturę i metody pracy różnych organizacji wywiadowczych, wskazuje na pewne reguły, których stosowanie może zapewnić odpowiednią jakość produktów finalnych pracy wywiadu oraz efektywność całego procesu wywiadowczego. Umiejętnie łączy teorię z praktyką, dzięki czemu opracowanie stanowi interesującą lekturę zarówno dla profesjonalisty, jak i laika”.
Prof. Michael McGwire

„Książka Hermana wskazuje, że zbliża się czas poważnych studiów i badań nad działaniami wywiadów. Autor stara się nie tylko korzystać z doświadczeń historii i nauk społecznych, ale także ilustrować przykładami każdy problem poruszany w swoim dziele. Jest ono doskonale przygotowane pod względem metodycznym; zadziwia głębią analiz i bogactwem materiałów źródłowych. Jest napisane ciekawie, a przy tym przejrzyście”.
Prof. Lawrence Freedman

[Dom Wydawniczy Bellona, Warszawa 2002]