Dodany: 29.01.2012 10:37|Autor: Kinga_im

Rzeczywistość opisana z humorem

Cejrowskiego lubi się lub nie. Niektórych ludzi irytuje jego poczucie humoru, krytycyzm, a innych to samo zachwyca. Bez wątpienia trzeba jednak docenić jego niesamowite opowieści z podróży, które często mogą wydawać się nierealne. A jednak są prawdziwe.

W "Podróżniku" znaleźć można wiele ciekawych historii związanych z miejscami, w których autor był i ludźmi, których poznał. Świat, który Cejrowski odwiedził, przeciętnemu czytelnikowi może się wydawać bardzo anachroniczny. Trudno wyobrazić sobie życie w warunkach, w których ludzie myją zęby za pomocą liany, która się pieni i dobrze dezynfekuje. Książka zaskakuje, ponieważ ukazuje szczęśliwych ludzi, którzy żyją w uboższym świecie niż nasz, ale bardziej beztroskim. WC udowadnia, że życie bez cudów techniki też może być piękne.

Opowiadania przeplatane są humorystycznymi myślami autora, który przyznaje się do wielu zabawnych zdarzeń. Najważniejsze jest jednak to, co autor chciał przekazać czytelnikom. Ludzie żyjący w tropikach praktycznie niczym nie różnią się od nas, wielce ucywilizowanych Europejczyków.

Książka jest godna polecenia każdemu fanowi i antyfanowi Wojciecha Cejrowskiego. Opisane w niej historie, przeplatane pięknymi zdjęciami, mogą zachwycić każdego.